3. Buďte otevření novým věcem

Získávání znalostí stimuluje regeneraci nervových spojení a rozšiřuje myšlení a rozhled. Získávání znalostí stimuluje regeneraci nervových spojení a rozšiřuje myšlení a vidění. Jinými slovy, neustálé úsilí neponechává žádný prostor pro negativitu nebo zlo. Mentální aktivita pomáhá udržet zdravého ducha a mladou duši po mnoho let. A tedy i tělo. Neuzavírejte se před neznámem. Přečtěte si knihu, naučte se novou hru, věnujte se neobvyklému koníčku, začněte se učit cizí jazyk, poznejte jinou profesi. To vše se stane motivací, chutí do života, chutí na něčem pracovat, chutí jít kupředu. Spolu s tím dochází také k nárůstu silových rezerv. Když mozek přestane stárnout, je to vidět.

4. Nebojte se objevovat nová místa

Být stále doma nebo v práci není pro lidi dobré. Když je zarámováno nejen tělo, ale i duše, proces stárnutí se mnohonásobně urychluje. Život se zdá být rutinní, nudný a bez radosti. Zlí duchové tyto lidi uctívají a postupně jim kradou energii a pozitivní emoce. Takový život se stává normou. Nejlepší možností se zdá být pobyt za zdmi. Ve skutečnosti se na vás přisál nadpřirozený parazit a snaží se vám ukrást veškerou životní energii. Abyste se před tímto parazitem ochránili a zpomalili proces stárnutí, musíte neustále objevovat nová místa, města a země, rozšiřovat své prostorové hranice a vystupovat ze své komfortní zóny. Pokud cestování není možné, zůstaňte ve svém městě. Tam jistě objevíte věci, které neznáte. Nezůstávejte zavření doma, choďte na procházky, bavte se, navštěvujte výstavy, parky a kavárny, procházejte se ulicemi, kde jste nikdy nebyli. Prohlížejte si přírodu, architekturu. Zlo nemůže žít vedle aktivních lidí.

5. Nepřej druhým lidem škodu, nemstíš se

Negativní emoce mohou z člověka během několika let udělat doslova senilního starce. To se dá snadno vysvětlit. Když jsme v depresi, nejenže přitahujeme zlé duchy, kteří loví naši vitalitu a mládí, ale také kolem sebe vytváříme skutečný vír negativní energie, který ničí člověka zevnitř. Všimli jste si někdy, jak příjemně a rozzářeně lidé vypadají? A staré, vrásčité tváře smutných, zlých lidí. Samozřejmě se nemůžete vždy usmívat, když vás kočka škrábe na srdci. Ale musíte se to naučit. Snažte se radovat z každé maličkosti, projevujte druhým lásku a péči, buďte vděční za to, co máte, a nikdy nepřejte druhým nic špatného. Čím více pozitivity vnesete do svého života, tím více plodné energie se kolem vás shromáždí, což ovlivní vaše duševní i psychické zdraví.