Všichni očekávali apokalypsu, stejně jako stále očekávají realizaci Nostradamovy „předpovědi třicetileté války“.

I když v posledním desetiletí nedošlo k žádnému konkrétnímu konfliktu, který jsme nazvali třetí světovou válkou, při pohledu na každodenní události globálního charakteru to skutečně vypadá jako třetí kataklyzma.

U té války Vanga předpověděla, že to vlastně začne jako lokální konflikt, který později přeroste v širší, ve kterém budou použity nejprve klasické, poté jaderné a chemické zbraně.

Třetí světové kataklyzma je nevyhnutelné
. Je však známo, že Vanga někdy nedokázala zařadit událost do přesného časového rámce, to znamená, že někdy udělala chybu v načasování události.

– Svět se jen stěží zdrží globálního konfliktu mezi všemi zeměmi.

Přestože se o třetí světové válce výslovně nezmiňuje, mluví o vteřinách, které by mohly způsobit velký konflikt, o všudypřítomném napětí, o napětí, které může každou chvíli propuknout.

To nejhorší se nestalo, ale jak dlouho jsme to nejhorší odkládali?
Kataklyzma třetího světa je podle ní skutečně nevyhnutelná. Den ode dne se náboženské, třídní, ideologické rozdíly prohlubují a nesnášenlivost je nezastavitelná.

Světové mocnosti jsou v neustálém boji o úplnou nadvládu.

Baba Vanga o Putinovi
– Všechno taje jako led, ale jen jedna věc zůstává nedotčena – sláva Vladimíra, sláva Ruska. Odstraní vše z cesty a bude pánem světa… – Baba Vanga to prorokovala v roce 1979, během sovětské éry, ale inspirována postavou Vladimira Putina a jeho, na západní poměry, despotickým způsobem vládnutí, mnozí považoval za vhodné aktualizovat proroctví. O něco později, v 80. letech, Baba Vanga řekla, že svět byl svědkem osudových událostí.

„Dva největší vládci světa podají ruku,“ řekla tehdy a ti, kdo její předpovědi vykládají, vidí naplnění proroctví na konci studené války prostřednictvím Michaela Gorbačova a Ronalda Reagana. Bulharská prorokyně pak ale dodala, že světového míru nebude dosaženo, dokud nepřijde „osmá“. Mnozí věří, že „osmý“ odkazuje na osmého velkého Vladimíra.

A osmým ruským Vladimírem je Putin. Sovětský svaz obnoven v první čtvrtině 21. století, někteří dále vykládají proroctví .

Zdroj.esoteric