Nechtěli byste mít na své straně někoho, kdo vás neuznává, odmítá vidět vaše silné stránky a neustále vás kritizuje. Odstraňte zhoubný vliv nepřátelských kritiků. Nemusíte nikomu dokazovat svou hodnotu. Někdo, kdo vás vidí takové, jací jste, bez jakýchkoli nároků, bude vaším mužem. Potřebujete být s lidmi, kteří vás v těžkých chvílích utěšují a povzbuzují, a udržovat si odstup od těch, kteří vám úmyslně (nebo neúmyslně) ubližují.

Odejděte s druhým pohledem od těch, kteří vám morálně a materiálně ublížili. Odhoďte vše, co nelze napravit nebo změnit. Povstaňte nad bolest, popírání a zradu. Pamatujte však, že takové věci existují. Uzavřete své démony do klece a ovládněte své nevyhnutelné vnitřní strachy.

Pamatujte, že utrpení je otázkou volby. Nelžete si a nepřikrášlujte pravou povahu svého vztahu ze strachu z osamění. Je to škodlivé a jen vám to ublíží. Pamatujte, že jen vy sami musíte rozhodnout, která pravidla platí pro váš život.

Rozpadáme se, splýváme s osobností někoho jiného a ztrácíme svou vlastní tvář. Ztrácíme svou individualitu a rozhodnost, která je podstatou toho, kým jsme. V důsledku toho se zhoršuje náš duševní stav. Nemusí se to nutně projevovat navenek a způsobem, který si můžeme uvědomit. Procesy probíhající uvnitř lidské bytosti nemusí být viditelné. Proto je to také nebezpečné. Nikdo totiž nepřiběhne, aby vás z tohoto stavu zachránil.