Příběh transplantace Patricka Hardisona

Díky rozvoji medicíny jsou dnes lékaři schopni transplantovat téměř jakoukoli část těla včetně obličeje. I když kvůli obrovskému množství svalů je tento typ operace obzvlášť náročný. Transplantace obličeje se provádějí od roku 2005. První, kdo takovou operaci podstoupil, byla Isabelle Dinoire. Patrick Hardison byl v roce 2015 prvním Američanem, který takovou operaci podstoupil.

Patrick byl skvělý manžel a otec. Rád trávil čas se svou rodinou a vždy s dětmi navštěvoval jejich sportovní soutěže. Jako dobrovolný hasič vždy pomáhal své místní komunitě.

Bohužel jednoho tragického dne v roce 2001 se jeho život a život jeho rodiny navždy změnily.

Patrick byl zapojen do hašení požáru v domě, který měl za následek vážné popáleniny hlavy, krku a trupu. Plameny mu zcela popálily uši, oční víčka, nos i ústa.

Patrick navzdory těmto zraněním přežil, ale byl těžce znetvořen. Jeho život se stal noční můrou. Děti mu utíkaly a ukazovali na něj na veřejných místech. Naštěstí se jeho život znovu změnil v roce 2015, kdy podstoupil nejpokročilejší operaci transplantace obličeje.

Operace byla tak komplikovaná, že mu lékaři dávali jen 50% šanci na přežití. Dnes má Patrick novou tvář a může vést normální život.

Pokrčování na další straně