Panna

Působíte velmi uvolněně, ale můžete být příliš podráždění, zejména kvůli maličkostem. Děláte si se vším větší starosti, než si lidé ve vašem okolí uvědomují. Dlouhodobá podrážděnost může mít vážné následky na vaše zdraví. Psaní o tom, co vás trápí, vám může pomoci cítit se lépe. Nemusíte to nikomu ukazovat, pokud nechcete. Důležité je, aby příčina napětí vycházela z vašeho nitra. Napětí ovlivňuje nervový systém a trávicí soustavu, což stresuje celé tělo. Pokud se cítíte rozzlobení, najděte si klidné místo, i kdyby to mělo být ve vaší hlavě. Ať jste kdekoli, snažte se zpomalit a zhluboka dýchat. Denně se projděte nebo si lehce zacvičte, což bude mít pozitivní vliv na váš nervový systém a pomůže vašemu tělu naučit se v případě potřeby uvolnit.

Váhy

Jste velmi citliví na vypjaté situace, zejména ty, které vyplývají z osobních vztahů. Váhy jsou vaším symbolem, ale můžete ztratit rovnováhu, pokud se dostanete do konfliktu s někým, na kom vám záleží. Děláte vše pro to, abyste se konfliktům vyhnuli, ale pokud jste zahnáni do kouta, budete bojovat jako rozzuřený tygr. Život bude mnohem jednodušší, když se přestanete starat o to, abyste se všem zavděčili. Snažte se dělat věci, které dělají radost vám. Napětí se obvykle soustřeďuje v oblasti zad, na úrovni ledvin a v blízkosti boků. Když je páteř napjatá, trpí celé tělo. Provádějte každý den protahovací cvičení, abyste udrželi páteř co nejdéle pružnou. Pokud se cítíte opravdu podráždění, zkuste dýchat pomalu a klidně tak, aby se vám s každým nádechem zvedal žaludek. Každý den si zahřejte ruce a provádějte cviky na uvolnění svalů.

Štír

Vaše emoce jsou tak silné a hluboké, že je vnímáte jako zdroj stresu v každodenním životě. Jste tajnůstkářští a rádi se kontrolujete, takže vytváříte napětí, aniž by si toho někdo všiml. Pokud všechny své problémy příliš držíte v sobě, je nevyhnutelné, že vaše nitro vyvře. Strach, hněv a frustrace mohou způsobit, že se v těle začnou uvolňovat destruktivní hormony, což může nakonec vést k vážným duševním poruchám. Je nezbytné naučit se zvládat stres cvičením a snížením prahu citlivosti. Stres může ovlivnit také vylučovací systém a sexuální život organismu. Jakmile ucítíte možnost stresové situace, můžete nejúčinněji snížit napětí tím, že začnete s břišním dýcháním a svalovou relaxací.

Střelec

Jste optimističtí a méně vystresovaní než ostatní. Dokážete se smát vlastním chybám stejně jako chybám druhých. Ostré a břitké poznámky jsou vaším obvyklým způsobem jednání s lidmi, kteří vás rozčilují. Nejvíce nesnášíte, když se někdo snaží omezit vaši svobodu a nezávislost. V takových situacích se dokážete pořádně rozčílit. Jste člověk, který na nadměrné napětí reaguje tím, že si dopřává jídlo a pití. Střelci mají sklon k obezitě a ten se zvyšuje zejména v období stresu. Konzumace velkého množství silných jídel a tučných nápojů může rychle zvýšit váš pas a hmotnost. Pokud se cítíte nervózní, okamžitě pravidelně zhluboka dýchejte. Zároveň nezanedbávejte svalovou relaxaci, která co nejrychleji odstraní napětí.

Kozoroh

Jste extrémním případem sebeovládání a orientace na cíl. Tolik vám záleží na tom, abyste udělali dobrý dojem, že jste se naučili ovládat svůj hněv, zejména v situacích, kdy projevení hněvu může udělat špatný dojem. Jste na sebe velmi přísní a napětí, které pociťujete, je často způsobeno tím, že na sebe kladete přehnané a přehnané nároky. Dejte si čas od času pauzu, vyjděte si do přírody a přivoňte si ke květinám a zjistíte, že napětí zmizí, než se nadějete. Ve stresových situacích jsou klouby ztuhlé a bolestivé. Kosti, kolena a další klouby se stávají těžkopádnými a náchylnějšími ke zranění. Toto je nejjednodušší způsob, jak odstranit nepříjemné fyzické vedlejší účinky napětí.

Vodnář

Svůj hněv a emoce ovládáte docela dobře. Máte rádi změny, ale vaše názory jsou většinou pevné. Jste od přírody inteligentní a rádi odpouštíte chyby, nedostatky a rozmary druhých. Někdy vás však podráždí a rozzlobí zjevná nespravedlnost. Když vás něčí chování podráždí a dostane do napjaté situace, snažíte se vše vyřešit svou mimořádnou schopností klidných a logických projevů. Pokud druhá osoba není přístupná diskusi, alespoň se z problematické situace pokud možno mentálně odstraníte. Váš citlivý nervový systém reaguje na stres negativně, což dále ovlivňuje vaše tělo a mysl. Často cítíte napětí v nohách a zádech. Napětí v nohách je často důsledkem stresu. Jakmile se cítíte rozrušení, začněte s hlubokým dýcháním a cvičením na uvolnění svalů. Zvláštní pozornost věnujte nohám a zádům.

Ryba

Napětí se časem nahromadí, což může zničit vaše emoce a ohrozit váš klid. Jste natolik citliví a pacifističtí, že konfliktům se někdy nevyhnete, ale nikdy se nesnažíte nikomu úmyslně ublížit. Jinak si jednoho dne možná uvědomíte, že cena za otálení je příliš vysoká. Stres poškozuje imunitní systém. Lymfatický systém bojuje proti fyzickým nemocem. Když jste ve stresu a psychicky ohroženi, jste náchylnější k virovým onemocněním. Vždy dbejte na dostatečný odpočinek, zejména v době, kdy se ve vašem životě hromadí problémy. Nic nepřehánějte, a to ani po emocionální stránce. Pokud se cítíte napjatí, jděte někam do klidu, i kdyby jen v duchu. Projděte se co nejdále. Zhluboka dýchejte, abyste uvolnili svaly a snížili napětí. Udržujte si hladinu energie konzumací potravin s nízkým obsahem tuku a cholesterolu. Dbejte na to, abyste alespoň třikrát týdně cvičili. Udržujte si emocionální rovnováhu.