Pokud se vám zdá o nesmyslné smrti

Při zpracování mnoha emocí najednou – strachu, smutku, ztráty, zklamání, touhy – mohou být sny složité, často plné neobvyklých scénářů. Může se vám například zdát o vašem dětství a pak si uvědomíte, že je s vámi váš bývalý přítel z doby před pěti lety a sleduje, jak se topíte.

Když se časové úseky promíchají, lidé z minulosti a lidé ze současnosti se ocitají ve stejném časovém úseku a ve stejném příběhu a sen nelze logicky uspořádat; je to jen vaše vlastní psychika, která zpracovává to, co se kdysi stalo. Pokud se vám v takovém snu zdá, že umíráte, jedná se pravděpodobně o strach ze změny nebo ztráty.

Pokud ve snu vidíte podobně náhodně umírat někoho blízkého, platí stejná kritéria. Pokud je příběh složitý a jednotlivé kroky se prolínají v čase a prostoru – zejména pokud se rychle probudíte a cítíte se zmateně – nejedná se o sen, ve kterém můžete cokoli předvídat. Může jít pouze o strach, že někoho ztratíte, ať už doslova, nebo citově.

Pokud se vám zdá o někom, kdo zemřel v reálném životě.

Sny jsou matoucí a mají smíšený časový rámec, takže pokud se probudíte smutní a zmatení, pravděpodobně zpracováváte ztrátu této osoby.

Pokud je zesnulá osoba ve vašem snu šťastná a klidná, mluví s vámi nebo vám něco ukazuje a vy se probudíte klidní, může se jednat o návštěvu. A to je ten nejlepší druh snu.

Jinými slovy, sny jsou běžným způsobem, jakým zpracováváme život. Sny o smrti často nejsou doslova o smrti, ale o výzvách a neznámých, kterým čelíme. Abyste byli schopni interpretovat sny o smrti, věnujte pozornost detailům snů o smrti a tomu, jak se v nich cítíte!