– Ale zdravotní rizika infekcí, podráždění, abnormálního výtoku a různých vyrážek na kůži by měla dámy přimět, aby si rozmyslely, než budou několik dní nosit stejné spodní prádlo – radí.

– Lidé, kteří nosí spodní prádlo do postele, potenciálně zvyšují riziko vaginitidy a bakteriální vaginózy – varuje Meckleman.

– Ti, kteří si nevyměnili a nevyprali spodní prádlo krátce po cvičení, mohli zaznamenat výrazný nárůst nepříjemných tělesných pachů a potenciál pro propuknutí nebo narušení vaginální flóry – říká.

Možné problémy v intimní oblasti

Plísňová infekce způsobená přemnožením houby candida je jedním z nejčastějších důsledků špatné hygieny. Tato houba přirozeně žije ve střevech a v malém množství i ve vagíně. Asi 75 procent žen bude mít během svého života kandidu a někdy bolestivou vyrážku kolem vulvy způsobenou houbovou infekcí.

Dá se tomu vyhnout, pokud budete v noci vždy nosit bavlněné kalhotky a spát ve volném oblečení, protože bakterie mají rády teplé a vlhké podmínky.

Bakteriální vaginóza je na druhé straně infekce, která obvykle způsobuje silný rybí zápach.

Jednou z příčin je špatná hygiena – i když příliš parfémované mýdlo nebo perličkové koupele mohou narušit rovnováhu bakterií v pochvě.

Předchozí výzkumy ukázaly, že podobný podíl mužů nemění spodní prádlo každý den – celých 22 procent.

Výzkum společnosti „OnBuy“, který zahrnoval téměř 2 800 lidí, ukázal, že uživatelé, kteří nosí spodní prádlo několik dní po sobě, prádlo pouze přivoní, aby zjistili, zda není příliš špinavé na to, aby si ho znovu oblékli.

Hygiena

Dr. Nikola Cosgrave, odborník na péči o pleť z „Natura Emporium“, uvedl, že v našich genitáliích máme přirozeně přítomné bakterie, které naštěstí zůstanou na normální úrovni, pokud budeme používat správné hygienické prostředky a vhodné spodní prádlo a budeme se denně mýt, zvláště po pocení.

– Bakterie se samozřejmě přenášejí během dne. Pokud si neměníte spodní prádlo každý den, začnou se hromadit bakterie jako Escherichia coli, stafylokok, streptokok a mnoho dalších, které jsou zcela normální a užitečné, když se udrží na normální úrovni – vysvětluje.

– Protože se jim však daří v teplém a vlhkém prostředí, začnou se množit mimo jakoukoli kontrolu – dodává pro Brity „The Sun“.

Tvrdí, že následky mohou být tak jednoduché jako zápach, vyrážky, nadměrné svědění až po plísňové infekce, infekce močových cest a potenciálně život ohrožující stafylokokové infekce.