Změny nálady a psychické problémy

Ne nadarmo se o střevech mluví jako o „druhém mozku“. Poruchy střevní mikroflóry mohou ovlivnit produkci a regulaci neurotransmiterů, jako je serotonin, který má přímý dopad na naši pohodu, náladu a může dokonce přispívat k depresi a úzkosti.

Neobvyklé hubnutí nebo přibírání

Střevní problémy mohou vést k problémům se vstřebáváním živin, což vede k abnormálnímu úbytku hmotnosti. Na druhou stranu chronický zánět a inzulínová rezistence jsou také spojeny s poruchami střevní funkce a mohou vést k nárůstu hmotnosti.

Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, neměli byste je ignorovat. Mohou být doporučeny podrobné testy, jako jsou krevní testy, testy potravinové intolerance a testy střevní mikroflóry. V závislosti na diagnóze může léčba zahrnovat změnu stravy, doplnění probiotik, léky a dokonce i psychoterapii, pokud střevní problémy ovlivňují vaše duševní zdraví.

Pamatujte, že zdravá střeva nejsou jen klíčem ke zlepšení vašeho zdraví, ale také základem vaší celkové pohody. Péče o střeva je investicí do vašeho zdraví, energie a imunity.