Kyselost a zásaditost těla závisí na jídle

Po ukončení trávicího procesu jídlo v závislosti na svém nutričním profilu vytváří v těle podmínky kyselosti nebo zásaditosti. Zjednodušeně řečeno, zásaditost těla závisí na tom, co jíme. Kyselý nebo zásaditý stav se měří stupnicí PH od 0 do 14, kde 7 je neutrální zóna. Od 0 do 7 je kyselá a od 7 do 14 je alkalická.

Aby naše buňky úspěšně fungovaly, měly by mít mírně zásadité pH, lehce nad 7. U zdravého jedince se pH krve pohybuje mezi 7,40 a 7,45. Krev se neustále sama reguluje, aby neupadla do metabolické kyselosti. Některé potraviny však zakyselují krev a znečišťují organismus.

Potraviny, které okyselují organismus:

Rafinovaný cukr a všechny jeho deriváty. Je to nejhorší ze všeho, protože tam nejsou žádné bílkoviny, tuky, vitamíny ani minerály, pouze rafinované sacharidy, které slinivce škodí. Jeho pH je 2,1 (velmi kyselé).
Maso (všechny druhy)
Výrobky živočišného původu – mléko a sýry, smetana, jogurty atd.
Rafinovaná sůl
Rafinovaná mouka a všechny její deriváty jako těstoviny, koláče, sušenky atd.
Chléb
Margarín
Kofein
Alkohol
Tabák
Všechny průmyslově zpracované a konzervované potraviny, který obsahuje konzervační látky, umělá barviva, dochucovadla, stabilizátory atd.
Antibiotika a všechny léky obecně
Potraviny, které alkalizují:

Veškerá syrová zelenina. Některé chutnají kysele, ale v těle se to změní a stane se zásaditým.
Ovoce. Například citron má uvnitř těla velmi vysoký stupeň zásaditosti. (Nenechte se zmást jeho velmi kyselou chutí).
Mandle. Jsou velmi zásadité.
Celá zrna: jediné alkalizující zrno je proso. Všechny ostatní obiloviny jsou mírně kyselé, ale ideální strava také potřebuje určité procento kyselosti, takže byste měli jíst i nějaké obiloviny. Všechna zrna musí být konzumována tepelně upravená.
Miláček. Má velmi vysokou zásaditost.
Chlorofyl. Zelené rostliny obsahují chlorofyl, který je velmi zásaditý.
Voda. Je důležitý pro tvorbu kyslíku. Vždy se dobře hydratujte, pijte vodu po malých doušcích po celý den.
Výcvik. Cvičení pomáhá udržovat zásaditost těla, protože zajišťuje kyslík do celého těla. Sedavý způsob života ničí život.
Chemoterapie neléčí, ale zhoršuje překyselení organismu

Chemoterapie okyseluje organismus do takové míry, že se musí uchýlit k alkalickým zásobám těla, aby kyselost neutralizovala obětováním minerálů (vápník, hořčík, draslík) uložených v kostech, zubech, končetinách, nehtech a vlasech.

Z tohoto důvodu zaznamenáváme u lidí podstupujících chemoterapii změny, mimo jiné vypadávání vlasů.
I další léky zhoršují překyselení organismu, proto je třeba se jim co nejvíce vyhýbat.

Správný poměr pH

Jak bylo zdůrazněno, je zcela vyloučeno, aby se rakovina objevila u člověka, který se zdravě stravuje, pije dostatek čisté vody a cvičí. Abyste jedli správně, zajistěte si 60% zásaditou stravu a vyhýbejte se produktům převážně kyselým, jako jsou sycené nápoje, sladkosti, rychlé občerstvení. Nezneužívejte sůl a používejte ji co nejméně. Pokud jste nemocní, je ideální, aby vaše strava byla z 80 % zásaditá.

Pokud máte rakovinu, rada je co nejvíce alkalizovat tělo. Můžete toho dosáhnout dietou, cvičením, vyhýbáním se stresu a dodatečným příjmem chlorofylu.

Znalecké posudky

„Všechna takzvaná přirozená úmrtí nejsou nic jiného než konečný bod nasycení těla kyselostí,“ řekl George W. Crile z Clevelandu, jeden z nejuznávanějších světových chirurgů.

„Nezáleží na nesčetných názvech nemocí, ale na skutečnosti, že všechny pramení z hlavní příčiny: příliš mnoho kyselosti v těle.“ – Dr. Theodore A. Baroody, kniha „Alcalize or Die“:

„Zvýšená kyselost organismu je příčinou všech degenerativních onemocnění. Pokud dojde k nerovnováze a tělo začne ukládat více kyselosti a toxinů, než může vylučovat, pak se objeví nemoci“ – Dr. Robert O. Young

Zdroj: alternative-for-you