Paní Martu jsem si velmi oblíbila. Zvykla jsem k ní chodit na návštěvy, když jsme byli ještě sousedky. Jsem si jistá, že by mohla nadále bydlet doma, kdyby byl někdo z jejích blízkých ochotný jí pomáhat. Já sama mám děti a práci. Velmi mi bylo líto, jak se na ni rodina vykašlala, „tvrdila sousedka Ivana.

Ivana pokračovala v návštěvách paní Marty i když se přestěhovala zpět do domova. Stali se velmi blízkými přítelkyněmi. Ivana spolu s Jakubem byli jediní lidé, kteří o starou paní pravidelně projevovali zájem.

Paní Marta, mezitím dovršila 83 let. Na své nové ubytování si zvykla. Těšila se z každého nového dne, který jí osud nadělil. Dokonce i její děti začaly čas od času chodit na návštěvy.

Neuplynul den, aby ji někdo nepřišel navštívit. Samozřejmě nebylo to jen tak. V létě se rozhodla prodat dům a na svém bankovním účtu měla nemalé množství peněz. Částka se vyšplhala spolu s dalšími úsporami až na 15 mil. korun, což je neuvěřitelná částka.

Právě tyto peníze přilákaly její děti. Nová situace však nijak neovlivnila její rozhodnutí, že své peníze po smrti přenechá Jakubovi a Ivaně. Synové a dcery stále doufají, že svůj názor změní a proto návštěvy stále přetrvávají. Marta však tvrdí, že svou závěť měnit neplánuje.

1
2