Charakteristika forem vyrážek

Pupínky se nazývají všechny vyrážky na povrchu kůže. Tento termín zahrnuje jak jednoduše ucpané póry, tak komplexní procesy zánětu dermis.

První možnost není nebezpečná a mezi mnoha lidmi je zcela běžná. A pokud máte druhé, měli byste být již ve střehu a domluvit si schůzku s lékařem na předběžné vyšetření.

Jaké jsou typy akné

 • Komedony jsou ze všech nejnebezpečnější. Jedná se o ucpané póry a ústí vlasových folikulů. Zablokování může být způsobeno kožním mazem, částicemi nečistot a/nebo epiteliálními buňkami. Komedony vypadají jako malé bílé hrbolky, často bez děr. Málokdy se zanítí, nesvědí, nebolí.
 • Papuly jsou malé a s puchýři. Mají červenou nebo růžovou barvu. Mírně vyčnívají nad povrch kůže.
 • Pustuly jsou hluboké dutiny naplněné hnisem. Barva se liší od žluté po zelenou. Extrémně bolestivé.
 • Uzliny jsou velké červené záněty. Mají tendenci se navzájem slučovat a vytvářet konglomeráty.
 • Vředy – zánět vlasových folikulů, mazových žláz. Je způsoben zlatým stafylokokem a je doprovázen hnisavým výtokem.
 • Studené pupínky jsou husté červené hrbolky. Ve většině případů se jedná o zánět vývodů mazových žláz.

Akné na papeži u mužů a žen je častým problémem. V každém z těchto případů je nutná řádná péče a léčba. A čím dříve je problém zaznamenán, tím rychlejší a bezbolestnější bude léčba.

Lidé si často stěžují na vzhled komedonů. Co dělat, když se podobné akné objeví na zadečku žen? V tomto případě je snazší zabránit, než bojovat s existujícími komedony. Při prvním vzhledu je proto nutné začít se správnou péčí.

Pupínky na papeži u žen – léčba zahrnuje znalost základních příčin vzhledu vyrážky. Není to přirozený proces, výsledek nedbalé péče. Zde pomohou nástroje nabroušené ke snížení vrstvy kůže:

 • jíl;
 • odlupování;
 • badyaga.

Vyplatí se používat další peeling a zvlhčovače. Vše dohromady dá výsledek za několik týdnů.

Pokud jsou kožní problémy jiné povahy a/nebo tato léčebná metoda nepomáhá, existuje několik dalších způsobů, jak problémy vyřešit.

Doporučuje se zkontrolovat část vašeho šatníku. Vyhněte se těsnému, stahujícímu oblečení. Nebo ji alespoň v běžném životě vyměňte za jinou, která je volnější a příznivější pro pohyb.

Tím se zvýší šance na provzdušnění pokožky, což znamená, že se zlepší přístup kyslíku a sníží se možnost vzniku akné na hýždích. Vyhněte se syntetickým produktům. Omezte nošení nylonových punčochových kalhot ve prospěch výrobků vyrobených z přírodních materiálů.

Na otázku, jaké akné na papeži? Každý odborník na výživu řekne, že z nesprávné a nesystematizované výživy. Omezte množství kořeněných, uzených a smažených jídel.

Bohužel pro mnoho mlsounů se budete muset vzdát čokolády. Přehodnoťte také svůj postoj ke kravskému mléku, cukru a pšeničné mouce. Konzumace těchto tří potravin je zvláště špatná pro vaši pokožku. A v souladu s tím zvyšuje riziko akné na papeži.

Nahraďte pšeničný chléb otrubami a maso rybou. Vyvarujte se alkoholu a sody. Instantní kávu nahraďte přírodním nebo silným čajem. Jezte více čerstvé zeleniny a ovoce.

Proč pupínky nezmizí? Zpravidla stačí výše uvedené, aby všechny záněty odezněly. Pokud to přesto nestačilo, pak stojí za to přemýšlet o závažnějších metodách léčby.

Jak léčit doma

Prostředky, které se používají k léčbě vyrážky na obličeji, jsou často neúčinné v boji proti akné na papeži. Při výběru metody léčby zánětu stojí za to pamatovat.

Nejoblíbenějším a nejjednodušším způsobem, jak se zbavit jednotlivých pupínků na papeži, je spálit je. Dostupné metody kauterizace jsou:

 • jód;
 • kyselina salicylová;
 • Alkohol;
 • baziron AS;
 • a dokonce i zubní pastu.

Jednou nebo dvakrát denně mažte zánět kyselinou salicylovou. Chcete-li to provést, naneste přípravek na vatový tampon a ošetřete pokožku v problémových oblastech. Hlavní je to nepřehánět. Jinak hrozí přesušení pokožky. Kyselina se dobře vyrovná s komedony a rozpouští mrtvé buňky epidermis.

Baziron je také účinný a snadno se používá. Aplikuje se vatovým tamponem na zánět několikrát denně. Mast se dobře vstřebává, nevysušuje a působí antibakteriálně.

Pokud nemáte negativní reakci na jód, pak jej můžete použít v léčbě. Přípravek musí být aplikován bodově, aby nedošlo k popálení. Jód je zvláště dobrý na čerstvé, nově se objevující akné.

U abscesů je nutné, aby hnisavá složka vyšla ven. V těchto případech se používá masť Višnevskij nebo Ichthyol. Přikládá se na obvaz a fixuje náplastí. Obvaz se mění podle potřeby.

Léčba lidovými metodami

Existuje několik účinných léčebných postupů. Každý z nich je mezi lidmi oblíbený a známý. S jejich pomocí se můžete rychle a efektivně zbavit problémových oblastí pokožky.

Takže bylinná léčba je mezi lidmi široce praktikována. Před záněty zachraňují koupele naplněné léčivými odvary z bylin: vlaštovičník, heřmánek, třezalka a měsíček.

Odvary se připravují v poměru 2 polévkové lžíce na jednu čtvrtinu litru vody. K naplnění plné lázně potřebujete jeden až dva litry vývaru. Délka koupele je 15 minut po dobu pěti dnů.

V boji proti malému bílému wenu dobře pomáhá maska ​​ze zeleného jílu s olejem z pšeničných klíčků. Směs musí být aplikována na problémovou oblast a ponechána zcela zaschnout, ale ne bělejší než 30 minut. Tuto dobu je nejlepší strávit nehybně, aby nedošlo k poranění kůže. Poté masku smyjte teplou vodou.

K čištění odumřelých kožních buněk použijte peeling vyrobený z přírodních ingrediencí. Smíchejte med, sůl, mletou kávu a ovesné vločky. Jemně naneste na pokožku, masírujte, opláchněte teplou vodou. Tento produkt je skvělý pro každodenní použití.

Zdroj:youtube