Pravidlo 13 ozdob

Málokdo zná fakt, že podle mezinárodního protokolu množství ozdob nesmí překročit číslo 13, včetně manžet. Pamatujte si: na vrch rukavic se nedává prsten, ale náramek může být. Čím je blíže k noci, tím dražší šperky se mohou nosit. Během dne chodit ven s brilianty nebo zlatými šperky se považuje za špatný bonton.

Kdo je blíž, je i první

Všichni vědí, že dámy mají přednost. Ale toto pravidlo se nevztahuje na výtah – první vždy vchází muž, ale vychází ten, kdo je blíže ke dveřím.

Místo v automobilu

V automobilu se považuje za nejprestižnější místo za řidičem. Toto místo vždy zaujme žena a muž si sedne vedle ní. Když vychází z auta, muž je povinen podržet dveře a podat ženě ruku. V případě, že muž sedí za volantem, žena by měla zaujmout místo za ním.

Věci, které by se měly držet v tajnosti

Existuje něco, o čem by neměli všichni vědět. 9 věcí by se mělo držet v tajnosti: věk, příjem, životní problémy, víru, léčení, milostný život, dárky, úspěchy i neúspěchy. Je neslušné o tom mluvit, ale také se na to ptát.

Oslovujte “Vy”

Neznámé nebo málo známé lidi, kteří dovršili 12 let a více vždy oslovujeme “Vy”. Dokonce i k těm lidem, které dobré znáte, v práci jim vždy vykejte a tykejte, když jste sami.

Zakázaná témata

Když jste na nějaké společenské akci, nebo se nacházíte ve velké skupině lidí, nedotýkejte se takových témat jako je náboženství, politika a peníze. Pokud se vás někdo zeptá, koho jste volili, nebo kolik stálo vaše oblečení, změňte hlas nebo dejte jemně najevo, že se o tom nechcete bavit.

Naučte se klepat

Pokud vaše dítě již vyrostlo a začalo bydlet ve svém pokoji, naučte se klepat. Nezáleží na tom, zda máte dceru nebo syna, oni tak jako vy, potřebují svůj prostor.

Při hledání svého místa

Pokud přijedete do divadla nebo kina, tak na své místo je třeba jít tváří k sedícím a ne zadami. Kromě toho, první jde vždy muž.

Bylo by skvělé, kdyby se všichni drželi pravidel etikety. Sdílejte zajímavé a potřebné informace se svými přáteli na sociálních sítích!

…a nezapomeňte nás sledovat na Facebooku

https://www.facebook.com/vseprozdraviezy/

1
2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here