Mohla bych vám vyprávět o stovkách případů. Možná se ale zaměřím spíše na ty, které jasně ukazují nebezpečí parazitů.

1. Tato situace měla šťastný konec. Pacient si stěžoval na občasné bolesti břicha. Vyšetření ukázalo, že má celá střeva plná parazitů. Vytvořili si tam labyrint, začali střeva rozkládat a tento pacient byl kousek od sepse. Při operaci mu byla odstraněna část střeva, červi byli odtraněni i s rozloženou tkání. Zhruba po týdnu na jednotce intenzivní péče se pacient začal cítit lépe.

2. Děloha s koloniemi parazitů. V tomto případě již bohužel nebylo možné parazity odstranit, protože jejich larvy kompletně zaplnily dělohu a několikanásobně ji zvětšily. Proto bylo nutné ji odstranit. Ženu jsme zachránili. Otrava těla byla ovšem tak rozsáhlá, že musela podstoupit speciální terapii po odstranění dělohy a i přesto o 3 roky poté zemřela.

3. Echinokokové cysty na srdci. Toto onemocnění bylo odhaleno příliš pozdě. Lékař si myslel, že pacient měl ischemickou chorobu srdce a anginu, ale realita byla mnohem krutější. Nebylo možné provést operaci, tradiční metody léčby také nepomáhaly. Ani transplantace srdce nebyla možná – nebyli žádní dárci. V důsledku toho pacient zemřel, aniž by znovu nabyl vědomí.

Bohužel nelze říct, že existují přesné a jisté metody diagnózy parazitických infekcí v lidském těle. Je to částečně kvůli tomu, že existuje velké množství druhů parazitů (víme o více než 2000 druzích) a částečně kvůli tomu, že je velmi obtížné parazity v těle odhalit. Vyšetření na parazity provádí jen několik míst v Česku a je velmi drahé.

Mezi první příznaky parazitů v těle patří:

– papillomy,
– zápach z úst
– alergie (vyrážky, slzení očí, rýma),
– vyrážky a zarudnutí kůže,
– časté nachlazení, bolest v krku, ucpaný nos,
– chronická únava (unavíte se rychle bez ohledu na to, co děláte)
– časté bolesti hlavy,
– zácpa nebo průjem,
– bolesti kloubů a svalů,
– nervozita, nespavost a poruchy chuti k jídlu,
– tmavé kruhy pod očima a oteklé oči

Pokud u sebe zaznamenáte alespoň jeden z těchto příznaků, máte 99% riziko, že máte v těle parazity. Musíte se jich zbavit co nejdříve!

Zdroj:nemzetszava.com