Potřebujete jen skořápky z 12-ti ořechů, 500 ml vody a med. Skořápky omyjeme, zalijeme půl litrem vody a necháme 12 hodin louhovat.

Když budete chtít čaj vypít, jednoduše vše ohřejte – 5 minut povařte a následně sceďte a přidejte med. Pijeme jako klasický čaj. Druhý způsob je ten, že ořechové skořápky bez louhování povaříme 30 minut ve vodě a pak necháme 15 minut odstát. Tento čaj je obzvláště dobrý při kašli.

Pro silné vlasy a proti šedinám

Odvar z skořápek se používá k promývání vlasů. Dokáže vlasům vrátit sílu, zastaví vypadávání a postupně dokáže vrátit barvu šedivým vlasům. Dobré také je, si připravit z odvaru masku, kterou necháte na vlasech působit alespoň 20 minut.

Bělení zubů

Skořápky rozemleté ​​na prach přidáné do zubní pasty perfektně odstraní plak a dokáží viditelně vybělit zuby. Tento trik dobře znali i naši předkové.

Pro krásnou pleť

Pokud si přidáte drcené ořechy do čistícího mýdla na obličej, ořechy vám dokonale vyčistí póry, ozdraví pleť a perfektně odstraní make-up. Dávejte však pozor, aby se vám drcené ořechy nedostaly do očí.

Sledujte nás na Facebooku

https://www.facebook.com/vseprozdraviezy/

19 KOMENTÁŘE

 1. Tak mě dnes pomohl. Přes noc jsem louhovala, ráno převařila a osladila medem, celý den popíjela a večer se cítím mnohem líp, už mám namočeny skořápky z vl.ořechů na zítřek.

 2. Dobrý den, píšete jen skořápky, je myšleno zelené skořápky? Že máte na úvodní fotce tvrdé, tmavé skořápky tak to mate jak je to myšleno?? Děkuji za odpověď

 3. To jsou staré a velmi účinný recepty , znám to od jednoho bylinaře, který vyléčil
  paní, která chodila na dyalizu a jeden recept na očistu a regeneraci byl ,16 skořápek namočit přes noc do 1 litru vody a ráno nechat přejít varem .popíjet přes den.. Ořechové listy taktéž, mám to odzkoušeno, Ničí plísně, které jsou příčinou mnoha nemocí.

 4. Dobrý den.
  Jsem moc ráda že aspoň někdo ví o Zelených ořechů jak jsou zdravější.
  Pocházím z Moldavska a tam najdete to v každý domácnosti.
  A taky zelene ořechy jsou moc dobre na průjem.
  Jedu polévkovou lžice a je po průjemu.

 5. Zdravím.
  Jsem ráda že někdo vi vo skořabky zelene jak je zdrava.
  Pocházím z Moldavska a tam se používá. A taky je moc dobra na průjem. Jedno lžiček a je po průjemu.

 6. Je asi míněn Ořech vlašský. čerstvé listy sbírané v červnu se používají k přípravě odvaru při poruchách trávení, proti nechutenství a při zácpě. Snižují cukr v krvi, zmírňují záněty kůže, léčí akné- obklady z odvaru. Odvar z listí u tmavovlásek barví vlasy. Tedy blondýnám také, jenže do nežádoucího odstínu. Sušené listy, sbírané v červnu a červenci na 1 vrchovatou lžičku listí dáme hrnek vody. Listy spaříme vřelou vodou, hrnek přikryjeme a necháme louhovat 15 minut. Buď pijeme nebo použijeme jako zábal na pleť nebo vetřeme do vlasů. Zajímavější je léčba zeleným oplodím, které je účinnější než listí. Stejným způsobem, jako se dělá používá odvar z listí se udělá odvar ze zelených ořechů, mohou se pokrájet. Nejlepší je natrhat zelené ořechy, když je skořápka ještě měkká, tedy někdy koncem června, do půli července a naložit je do pálenky. Může se přisladit, přidat citron. Vzniklá ořechovka se pije a ořechy se mohou postupně sníst.
  Odvar ze skořápek- velký obsah jódu- 2 a 1/2 hrnku skořápek, 2 hrnky vody. Vařit pár minut. Nechat vychladnout. Popíjet před každým jídlem, po 1-4 mesících by se hladina jódu měla upravit. Odvar ze skořápek proti suchému kašli: skořápky z 12 ořechů, 0,5 l vody. Skořápky namočíme do vody, necháme 12 hod louhovat, povaříme 5 min., popíjíme.

  • Díky. Skvělý návod. Kopíruji, schovám. Mohu?
   Ještě jedna zajímavost, listy ořešáku se dávaly psům do boudy proti blechám. A do skříně proti molům.

 7. Nemám komentář. Jen dotaz. O jakých ořeších se v článku mluví? Předpokládám, že jde o plody ořešáku vlašského, vlašské ořechy. Ale článek může být překladem a mohl vzniknout ve zcela jiné části světa, kde jsou běžnější jiné ořechy (kešu, para, kokosové, piniové, pistáciové). I u nás by mohlo jít o lískové ořechy (oříšky). Předem děkuji za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here