Narozen v létě

Letní děti mají také velký optimismus, ale jsou mnohem ambicióznější než lidé narození na jaře. Mohou však mít také sklony k náhlým změnám nálad a sobectví. Jejich intuice je posílena, ale také mají přesné „vnitřní hodiny“ – vaše tělo je jen znamením času, kdy se probudit, jíst, spát a snadno se přizpůsobovat změnám času a teploty. Vyznačují se ohnivým temperamentem, neustálou touhou po zábavě, snadno navazují kontakty a přátelství. Většinou bojují o své postavení a úspěch, silní ve škole i v práci. Studie ukazují, že mají zvýšené riziko problémů se zrakem a alergií na lepidlo.

Narozen na podzim

Jdou z extrému do extrému – buď jsou naprosto lhostejní, nebo jsou to blázniví perfekcionisté, kteří musí dělat všechno dokonale. Přestože je podzim často považován za nejšedivější období v roce, výzkumy ukazují, že u těchto lidí je nejnižší riziko častých depresivních stavů. Mají skvělé kognitivní schopnosti a ve škole jsou často nejúspěšnější. Vyznačují se vytrvalostí a silou, ale je u nich vyšší riziko astmatu nebo vzniku alergií na některý druh potravin. Německá studie provedená na milionu lidí v Dánsku a Rakousku dokazuje, že nejvýmluvnější jsou lidé narození mezi říjnem a prosincem.

Narozen v zimě

Lidé narození v zimě projevují kreativitu a vynalézavost již v dětství. Jsou týmoví hráči, zvláště miminka narozená v lednu. Jsou většinou autentické, hůře vyniknou. Předpokládá se, že v tomto období se narodili nejlaskavější lidé a že zimní děti jsou nejposlušnější. Vynikají svým smyslem pro humor a jsou obvykle veselé povahy. Výzkum univerzity v Cardiffu však dokazuje, že u dětí v zimě je vyšší riziko rychlého růstu kortizolu, stresového hormonu, a to je považováno za nejrizikovější skupinu (v závislosti na sezóně narození) z hlediska stabilní duševní zdraví.

Zdroj.esoteric