Nakonec se dozví pravdu

Pokusil se o svých pochybnostech promluvit s rodiči. „Ale oni vždycky změnili téma a vyhýbali se odpovědi. Říkali, že si vymýšlím a že by mi táta s mámou nikdy nelhali,“ vysvětluje Mike. Necítil se dobře, když na svou rodinu vyvíjel nátlak. Přesto se nevzdal a strýci a tetě se přiznal. Pokaždé se však setkal se zdí mlčení a výmluv. Nedokázal pochopit, proč nedokáže vymazat své zarputilé pocity a proč všichni kolem něj mlčí.

Až do otcova pohřbu o tom nemluvil. Když však uviděl strýce, jak drží jeho matku za ruku, myšlenky se mu okamžitě vrátily. U večeře po obřadu se jich zeptal a konečně se dozvěděl pravdu. Jeho matka a Bo jim řekli, že je jejich dítě. Jeho zesnulý otec to chtěl udržet v tajnosti. Byl neplodný, ale chtěl mít s matkou dítě. Nikdy však neuvažoval o tom, že by dítě adoptoval. Její vztah k otci se nikdy nezměnil. Otec a strýc si byli celý život velmi blízcí.

Tak se zrodil plán, který však před Mikem 32 let tajili. Když se konečně dozvěděl pravdu, nastalo ticho. Nevěděl, jak se se situací vypořádat, a potřeboval čas. Nakonec si uvědomil, že se v jeho životě nic nezmění jako dřív. „Nikdy se nezmění ani mé city k mému zesnulému otci, který mě vždy miloval a staral se o mě,“ řekl Mike.