Dvaačtyřicetiletý Yasir, otec dvou dcer Zoey a Nawal ze skotského Glasgow, se dozvěděl, že prognóza je velmi špatná. Kvůli svým dcerám se však nevzdal a doufá, že se podaří najít jinou léčbu, která by jí mohla zachránit život. „Jsme zdrceni. Je to zdravý muž, který nepije ani nekouří. Dobře jí a stará se o své tělo,‘ řekla jeho žena Yasmin místním novinám Glasgow Live.

Původně lékaři tvrdili, že Yasirovu rakovinu lze léčit operací. V březnu podstoupil operaci, ale když ji chirurgové provedli, zjistili, že se rakovina rozšířila. Onkolog Yasirovi doporučil chemoterapii, ale rodině řekl, že chemoterapie je účinná pouze u 10-15 % pacientů, jako je Yasir.

Jeho rodina se smířila s tím, že jeho smrt na tuto nemoc je nevyhnutelná. Existuje však naděje, že léčba dendritickými buňkami by mu mohla pomoci žít déle. Léčba bude probíhat na klinice v Londýně a první schůzka je naplánována na 16. ledna. Léčba si vyžádá finanční prostředky ve výši více než 850 000 švédských korun. Třetinu z této částky se podařilo získat vlastními silami, na zbývající dvě třetiny je potřeba pomoc veřejnosti.