• Čištění plastových oken

Jak těžko se čistí okna a to hlavně ve spárách. Posypte toto problémové místo sodou a polijte octem. Směs začne pěnit, nechte to působit 15 minut a pak už jen stačí vše setřít papírovým ubrouskem nebo hadříkem.

  • hračky

Mnoho rodičů to možná i takto dělá! Jakékoliv plastové a plyšové hračky můžete prát v pračce, ale nejdříve je vložte do pytle na praní. Nejlepší je zvolit prací prášek, který je k tomu nejvhodnější, aby dítě nebylo alergické.

  • Barevné fixy od umělců

Pokud máte i vy doma malé snílky, kteří rádi ukazují své umělecké dovednosti po stěnách a nábytku, vyzkoušejte zubní pastu. Pokud nepomůže ona, použijte jedlou sodu!

  • Odstranění laku na nehty

Rozlitý lak na nehty není nic příjemného – zničíte si svůj oblíbený produkt a místo toho si vyrobíte skvrnu na povrchu, kde se rozlil. Můžete se pokusit zbavit se jí pomocí odlakovače na nehty, v případě, že je ještě mokrý. S vysušeným lakem to je o něco těžší. Jako první krok, nastříkejte na něj lak na vlasy a pak oblast vyčistěte teplou mýdlovou vodou.

  • Čistá mikrovlnná trouba

Vložte do mikrovlnky rozřezaný citron a skořicovou paličku nebo její prášek. Zahřejte citron na 10 minut. Citron přispěje k dezinfekci povrchu a skořice odstraní nepříjemný zápach po potravinách.

  • Kuchyňská linka

Smíchejte si olej se sodou a vzniklou pastu aplikujte na dvířka kuchyňských skříněk, zejména v oblasti úchytek.

  • Nábytek bez prachu

Pokud si chcete utřít prach z nábytku a pak to delší dobu neopakovat, dejte si na papírovou utěrku několik kapek rostlinného oleje. Nejdříve přetřete povrch naolejovanou stranou a následně suchou. Prach se na dřevěném nábytku delší dobu neobjeví.

Sledujte nás na Facebooku

https://www.facebook.com/vseprozdraviezy/?ref=ts&fref=ts