Jednou se to stane. Ať už náhodou, nebo záměrně. Není důvod z toho dělat vědu. Odborníci poukazují na to, že nejde jen o základní lidský projev a touhu. Poukazují také na to, že je to známka toho, že vztah přechází do další fáze. Lze hovořit o větší důvěře a větší intimitě. Je to proto, že se člověk začíná chovat přirozeně a neskrývá věci jako na začátku vztahu. Excesy k začátku vztahu jistě patří, ale také by neměly trvat dlouho.

Prdění před partnerem lze také považovat za upřímnost. Popírání může být vnímáno jako nečestné, a tudíž špatné. A to není vhodné v žádném vztahu. Každý by měl být především přirozený, což zahrnuje vyjádření své přirozenosti. Tato upřímnost musí být do posledního detailu, bez ohledu na to, jak ji vnímá konkrétní osoba. Je třeba říci, že mnoho vztahů zachází s touto přirozenou touhou opačně, což může vést ke katastrofě.

Prdění, stejně jako všechno ostatní v našem životě, je normální, a proto zcela přirozené. Podle toho, co říkají lékaři, je prdění velmi důležité pro zdraví lidského těla. Zadržování prdů může dokonce způsobovat velké bolesti. A to jak ve střevech, tak v žaludku. Nelze také zapomínat na možná rizika spojená s difuzní plynatostí. Proto je třeba říci, že prdění při pohlavním styku doporučují psychologové i standardní lékaři.