Jelen (21.5.-20.6.):
Jejich hlavními charakteristickými rysy je energie, mobilita a ostražitost. Jsou to lidé, kteří rádi podstupují risk, jsou odhodláni a odvážní. Dosahují vysokých cílů, ať už v osobním životě nebo v kariéře, kde se nacházejí na nejvyšších příčkách. Ale jsou příliš temperamentní a občas reagují příliš prudce. Jejich šťastný den je úterý, číslo 11 a barva bílá.

Datel (21.6.-21.7.):
Takoví lidé jsou mazaní v dobrém slova smyslu a mají dobrou intuici. Mají také výborné analytické schopnosti a jsou dobrými psychology, ale občas jsou příliš tvrdohlaví, což někdy hraje proti nim. Rádi se nacházejí v centru pozornosti, ale nikdy si nikoho k sobě moc nepřipustí. Nesnášejí, když je někdo lže, nebo je vůči nim neuctivý. Jejich šťastným dnem je neděle, číslo 29 a vínová barva.

Losos (22.7.-21.8.):
Lidé narození v tomto období vždy kráčejí s dobou a mají skvělý vkus. Jsou kreativní, inteligentní a veselí. V robotu, podnikání a politice se jim vždy daří, protože si vždy snadno najdou společný jazyk s druhými lidmi a jednoduše ovlivní jejich myšlenky. Mají rádi ve všem pořádek. Jejich šťastným dnem je pátek, číslo 6 a barva tyrkysová.

Medvěd (22.8.-21.9.):
Mezi silné stránky těchto lidí lze zařadit přímočarost a odvahu. Jsou vášniví, občas krutí a velmi hrdí. Tvrdě pracují, ale občas jsou líní. Neexistuje zlatá střední cesta. Jsou vybíraví a nároční ve vztahu k ostatním. Jejich šťastným dnem je pondělí, číslo 23 a barva oranžová.

Havran (22.9.-22.10.):
Havran dal těmto lidem skvělý smysl pro humor a vytrvalost. Jsou velmi spravedliví a ostatní si vždy vyslechnou. Jsou velkorysí, ale znají své hranice. Vždy se snaží vydělat víc a přinést vše do domu. Nechápou lidi, kteří mají rádi drama a problémy. Nenávidí, když jsou na ně kladeny vysoké nároky. Jejich šťastným dnem je sobota, číslo 14 a barva modrá a všechny její odstíny.

Had (23.10-22.11.):
Moudrost, odhodlání a vášeň jsou to, čím had obdaroval lidi, narozené pod jeho ochranou. Každý krok je velmi promyšlený, přestože konají občas velmi rychle. Jsou dostatečně aktivní a snadno se přizpůsobí novým okolnostem. Nenávidí podmanivé a hrubé lidi. Jejich šťastný den je středa, číslo 9 a barva zelená.

Sova (23.11.-21.12.):
Tito jedinci jsou tajemní, ale velmi okouzlující. Jsou ambiciózní a silní. Před každým rozhodnutím hodně přemýšlejí, nechtějí udělat chybu. Nenávidí drby a nikdy se nepodílejí na intrikách. Jsou úsporní a vědí, jak hospodařit s penězi. Jejich šťastný den je pátek, číslo 17 a barva hnědá.

Husa (22.12.-19.1.):
Rozumný, jemný a klidný charakter. Toto jsou hlavní kvality, které mají lidé narození pod ochranou husy. Jsou to rodinkářské tipy, mají vysoké intelektuální schopnosti. Jsou dobrotiví, ale obvykle se zřídka otevřou lidem a jejich nejlepší přátelé jsou příbuzní. Netolerují hrubé a líné lidi. Jejich šťastný den je neděle, číslo 12 a barva žlutá.