Když jsou zranění, raději se léčí o samotě, daleko od očí cizích lidí a pohodlí všednosti. Jsou to dobří přátelé a udělají vše, co je v danou chvíli potřeba. Jsou loajální a věrní, pokud vás uznávají a respektují jako opravdového přítele. Peníze jim dávají pocit kontroly a svobody, který potřebují ke svému fungování. Neradi peníze hromadí jako Rak nebo Býk, ale neustále je rozmnožují, utrácejí a pak se jim vracejí. Umí také dobře zacházet s cizími penězi.

Jsou obdařeni hlubokou intuicí, jsou připraveni překračovat materiální i duchovní hranice a jsou z nich vynikající vědci, policisté, chirurgové a psychiatři. Mají zvláštní vlastnosti, které nelze získat běžnými prostředky ani mimořádnými věcmi, a proto mají vysokou cenu. Vždy je v těchto lidech hluboký smutek, který z nich vyzařuje a trochu nás děsí. Protože mu nedokážeme rozumět tak dobře jako oni a někdy si to ani neuvědomují. Proto když Slunce vstoupí do Štíra, všichni cítíme zvláštní pocit vášně, který je všudypřítomný.

V lásce jsou okouzlující, neodolatelní a jen stěží dokážou někoho získat. Pokud ne zpočátku, pak trpělivě počká svých pět minut a zareaguje. Jen málokdo odolá tolika magnetismu a vášni. Pomalu a tiše se k vám připlíží, takže ani neucítíte, kdy vám Štír vzal srdce. Je tajnůstkářská a své trumfy dovedně skrývá. Slunci ve Štíru se to buď líbí, nebo nelíbí, není u toho žádná střední cesta. Přitahují je nebezpečí a výzvy a mají tendenci odhalovat tajemství a záhady.

Nedivte se, když vám Štír řekne, že na nic nevypadáte nebo že vypadáte jako prase s kily navíc, ale když vám dají kompliment, vězte, že je to upřímné. V dalším měsíci mohlo vyjít najevo mnoho tajemství, pronikání do všech tajů života a reakcí pod nátlakem nebo v těžkých situacích. Proto jsme stateční i když je to těžké, stejně jako Štír, syntéza veškeré bolesti světa, která s sebou vždy nese hluboký smutek, která se usmívá a prosvětluje náš vnitřní labyrint.