Čínské šťastné číslo 5

Číslo pět (五 Wǔ) V čínské numerologii představuje „já“ nebo „mne“. V teorii pěti prvků je považováno za základ světa a ve starověku bylo spojováno s císařem. Používání tohoto čísla přináší do života rovnováhu.

Čínské šťastné číslo 6

Číslo šest (六 Liù) V čínské numerologii znamená „štěstí“ a „hladkou plavbu“. Pokud je vaše šťastné číslo „6“, hojnost snadno proudí do vašeho života a život jde hladce. Lidé toto číslo často používají na poznávacích značkách aut nebo se snaží získat opakující se šestimístné telefonní číslo. Je také považováno za příznivé číslo pro páry a říká se, že přináší harmonii.

Čínské šťastné číslo 7

Číslo sedm (七 Qī) V čínské numerologii představuje „tajemství“ a „posvátno“. Je kombinací energie jin-jang a pěti prvků. Sedmička však obvykle není považována za šťastné číslo, protože je také spojována s mrtvými. Zajímavé je, že 7 je duchovním číslem i v západní numerologii.

Čínské šťastné číslo 8

Číslo osm (八 Bā) V čínské numerologii je to nejšťastnější číslo, které je spojováno s úspěchem, bohatstvím a hojností, a má takový kulturní význam, že olympijské hry v Pekingu v roce 2008 byly zahájeny 8. srpna přesně v 8:08 hodin. Pokud je vaše šťastné číslo 8, můžete ho využít ke zvýšení své prosperity. Z tohoto důvodu se často používá jako číslo domu a v obchodním životě.

Čínské šťastné číslo 9

Číslo devět (九 Jiǔ)  představuje v čínské numerologii „věčnost“ a „dlouhověkost“. Od starověku je považováno za příznivé číslo, na císařských šatech je devět draků a úřední systém je rozdělen do devíti tříd. Dnes si mnoho párů dává na Valentýna devět nebo 99 růží v naději, že jejich vztah vydrží navždy. Podle čínské numerologie přináší používání nebo opakování čísla devět trvalé štěstí a prosperitu.