3. Neomezená zábava

Vytvořili jsme pro naše děti umělý svět, ve kterém je pro ně pojem nuda neznámý. Proč dítě nepomáhá v kuchyni? Proč si nesbalíš hračky? Protože to jsou všechno monotónní úkoly, ale jejich zvládnutí by bylo pro mozek stejně důležité jako proces učení.

4. Technologické nástroje

Tyto nástroje vyčerpávají koncept bezplatné chůvy. Za to všechno však platíme vysokou cenu, protože jimi ničíme nervový systém našich dětí. Poté, co strávili několik hodin před těmito zařízeními, již nejsou schopni učit se někdy monotónním znalostem ve třídě. K tomu všemu přispívá i k tomu, že se dítě citově vzdaluje zbytku rodiny.

5. Světu vládnou děti

Jak můžeme pomoci našim dětem, když jim dáme to, co chtějí a ne to, co skutečně potřebují k rozvoji? Bez vyvážené stravy a klidného, ​​pravidelného spánku budou ve škole podrážděné, úzkostné a nepozorné.

Musí se naučit, že v životě neděláme vždy to, co chceme, ale to, co musíme. Pokud chce být naše dítě vysokoškolákem, musí studovat, a pokud je sportovec, musí pravidelně trénovat. Moc dobře vědí, co chtějí, ale je pro ně těžké udělat vše pro dosažení cíle. Z toho pak pro ně vyplývají zklamání a nenaplněné cíle.